Dúhový ateliér

24 Oct 2017
And on and on and on and longer...

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut...


24 Oct 2017
Third News

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut...


24 Oct 2017
Second News

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut...


Čítať viac

Dúhový ateliér je miesto, kde majú deti možnosť zvládnuť svojím tempom všetky činnosti každodenného života, pracovať s aktivitami zameranými na rozvoj zmyslov, materinského jazyka a matematického myslenia. Pomocou predpripravených aktivít a prostredia môžu oveľa ľahšie porozumieť nášmu svetu. Riadime sa princípmi „rešpektovať“ a „byť rešpektovaný“ a taktiež uplatňujeme poznatky a postupy Montessori pedagogiky. Sme pre vás a vaše deti partnermi, nie mocnou autoritou. Spoločne s vami pristupujeme k deťom s láskou, rešpektom, trpezlivo a sprevádzame ich pri prvých krokoch k samostatnosti.

Montessori herne pre deti od 18-36 mesiacov v sprievode rodiča

Dúhový ateliér organizuje pravidelné montessori herne, ktoré detičky spolu s rodičmi navštevujú 1x do týždňa v pripravenom prostredí. Všetky aktivity sú praktické s vopred stanovenými cieľmi. Aktivity sú estetické a zmyslovo podnetné - vychádzajú z reality, z potrieb daného miesta a danej situácie. Obsahujú poriadok a rytmus, ktorý spontánne vedie k opakovaniu činnosti a tým sa rozvíja vôľa, sebadôvera a podporuje sa nezávislosť dieťaťa. Každá aktivita má svoje unikátne miesto a v prostredí sa nachádza len jedenkrát.

Prípravný krúžok pre deti od 2-4 rokov bez sprievodu rodiča

V tomto prípravnom krúžku pre detičky bez sprievodu rodiča si deti spolu s našimi skúsenými pedagógmi osvoja všeobecné schopnosti a zručnosti potrebné pred nástupom do materskej školy. S pedagógmi sa stretávajú 1 alebo 2x do týždňa, a to na 3 hodiny v čase od 8:30-11:30.

Výtvarný krúžok pre deti od 4-6 rokov bez sprievodu rodiča

Ďalej v Dúhovom ateliéry nájdete pravidelný výtvarný krúžok, ktorý je určený pre všetky tvorivé deti vo veku od 4-6 rokov bez sprievodu rodiča. Krúžok sa koná 1x do týždňa a v závislosti od témy a náročnosti trvá 1-2 hodiny. Na hodine sa deti učia rôzne zaujímavé výtvarné techniky, vyrábajú si krásne diela, ktoré si odnášajú domov. Samozrejmosťou je precvičovanie jemnej a hrubej motoriky, grafomotoriky rôznymi aktivitami.

Deti sa naučia samé stolovať, jesť príborom a pripraviť si jednoduchú desiatu. Napr. nalúpať hrášok, očistiť a nakrájať ovocie, natrieť krajec chleba či naliať vodu do pohára. Popri týchto aktivitách sa učia i podeliť sa s ostatnými deťmi keď si samé naberajú jedlo na tanier. Pri výbere potravín dbáme na to aby sme prospeli k správnemu vývoju dieťaťa. Viac nájdete tejto téme nájdete v našom článku V zdravom tele zdravý duch :)

 

 


 

Prihláška do Dúhového ateliéru - TU